דלג לתוכן דלג לפוטר

אימון מנהלים ומנטורינג

ערך

להוביל את הארגון להצלחה – אימון מנהלים ומנטורינג

Mentoring & Coaching Process

עובדים ומנהלים בעולם החדש נדרשים למיומנויות מגוונות ורבות, חלקן מקצועיות וחלקן קשורות להיבטים של יחסי אנוש ומערכות יחסים. כחלק משדרוג היכולות, ארגונים מייצרים תהליכי אימון מנהלים ומנטורינג, בהם עובד או מנהל נותן מהידע, המיומנויות, הקשרים, לעובד או מנהל אחר בארגון. דרך החניכה הזו, מאפשרת למידה בלתי אמצעית, יום יומית, פרקטית מאוד, שיכולה לקדם ולסייע לשני הצדדים, המאמן והמתאמן, המנטור והמנטי.

 

בנוסף, התפתחות עובד לעמדה של מאמן ו/או מנטור, הינה משמעותית בין היתר להגברת המחוברות הארגונית של העובד לארגון. בשנה וחצי האחרונות עובדים נדרשו לעבוד בתנאים שונים, מהבית, באופן מקוון, כשדרך עבודה זו יצרה ריחוק בין העובדים לבין עצמם, בין העובדים לבין הארגון. תהליך של הכשרת מאמנים ו/או מנטורים בארגון, הנותנת תחושת התקדמות, יכולה להשפיע על תחושת חיבור מחודשת לארגון.

תפיסת העולם העומדת בבסיס לפתרון סכסוכים ה ADR מושתת על ההנחה כי קונפליקטים ומחלוקות הם חלק בלתי נפרד מעולמנו המקצועי והאישי והם מהווים אינטראקציה שגם אם היא נתפסת כשלילית, היא מהווה הזדמנות ללמידה, חיזוק מערכת היחסים, לשינוי ולצמיחה.

נציע להתבונן על עולם ניהול מערכות היחסים במקום העבודה מזווית ראייה חדשה ברוח הגישור ועקרונותיו, כשהדגש בתהליך יינתן לניהול מושכל ומודע של ממשקי העבודה. יכלול כלים יישומים לבניית אמון, זיהוי צרכים, פתרון הקונפליקטים והטמעת ערך השיתופיות בתרבות הארגונית. הכשרה זו תסייע למשתתפים לנהל באופן מודע ואפקטיבי שיחות מורכבות – עם עובדים, עמיתים, ממונים, ובהקשרים נוספים בהם נדרשת הנעת אחרים – עם וללא סמכות. ניהול הדיאלוג בצורה מובנית ומבוססת צרכים תורמת להצלחה בהשגת היעדים ובהעצמת המשתתפים.

מיישמי התפיסה ייהנו מכלים מקצועיים שיאפשרו מגוון ייתרונות:

 • חסכון בזמן ובמשאבים בעת יישוב המחלוקות ובניית ההסכמות
 • סיוע בייצור פתרונות מוסכמים, אליהם יהיו מחויבים בהמשך הדרך
 • ניתוח וטיפול ענייני ללא הזנחה של האלמנטים הבין אישיים והרגשיים
 • סיוע בניהול שיחות קשות וניהול כעסים באופן מקצועי ואפקטיבי
 • חיזוק האומץ הניהולי ושיפור יכולת השליטה בתהליכים מורכבים

יעדים

 • הבנה מעמיקה של הגדרת תפקיד המנהל כמאמן וכמנטור
 • פיתוח תפיסה הווייתית בקרב מאמנים ומנטורים פנים ארגונים
 • רכישת מיומנויות והקניית כלי עבודה יישומים ומקצועיים לניהול תהליך בינאישי
 • העצמת המנהלים כמנהיגים ומובילים – אימון מנהלים
 • הבנה והפנמה של אימון מנהלים ותהליך המנטורינג ככלי ניהולי
 • פיתוח מערכות יחסים מקדמות המאפשרות למידה הדדית בארגון

פתרונות

בין ניהול ומנהיגות

ניהול קונפליקטים

ניהול דיאלוג אפקטיבי ושיחות

טעונות

DBN – מודל לניהול מו"מ פנים וחוץ ארגוני

ECA – מודל לניהול ממשקים, שיתופי פעולה ושותפויות

MANAGING UP – השפעה כלפי מעלה

 • קורס המנהל כמאמן
 • סדנת אימון מנהלים
 • הכשרת מנטורינג
 • סדנת מיומנויות המנטור
 • למידת עמיתים

בוגרים ממליצים

לאחר מחקר מקיף בחרנו לבנות קורס מיוחד לצוות שלנו עם גומא גבים וכבר מההתחלה מצאנו שותפות מפרה ואמיתית, אותה חווינו עד סיומו המוצלח של הקורס. מעבר לכך התכנים, אופן ההנחיה, התהליכים האישיים והקבוצתיים ועוד היו מעולים. אין ספק שגם בפעם הבאה שנוכל לייצר עבור צוות שלנו הזדמנות כזו- נפנה אליכם שוב.

איגוד התעשייה הקיבוצית עובד כבר מספר שנים עם קבוצת גבים ובהמשך עם גומא גבים. השיתוף בא לידי ביטוי ראשית ברעיון של חיבורים, של שיתופי פעולה, ומאחר וזה המסר, הרי שנעזרנו בכישוריו הנהדרים של עמרי גפן בהרצאות על הנושא בפורומים שונים: הכנס השנתי שלנו, פורום מנכ”לים ויו”רים, קורסי דירקטורים, קורסי דירקטורים מתקדמים ופורומים של משאבי אנוש בכל פורום הפליא עמרי להעביר את המסרים של שיתוף בונה, מחבר, מלכד באופן ייחודי וסוחף ולאחרונה בצענו גם קורס גישור למנהלים עם חנן רוזן שהיה מוצלח מאוד. תודה גדולה והרבה הערכה לכם.

במרץ 2021 וכחלק מהוספת מחלקת הלפדסק שתטפל בקריאות שירות של מערכות מידע, פנינו לקבוצת גומא-גבים בבקשה לסדנת שירות. כיאה למי שמתעסק בשירות, קבוצת גומא גבים סיפקה לנו, הלכה למעשה, דוגמה לשירות קשוב, מקצועי ומדויק – החל משלב אבחון הצרכים ובהבנה של הייחודיות של תמה גרופ וכלה בחיבור למנחה מקצועי ונעים במיוחד שצייד אותנו בכלים ושפה שימשיכו איתנו.

העיר רמלה נעזרת בשרותי קבוצת גומא גבים (בעבר גבים) מזה כ- 10 שנים. המרכז הגישור העירוני קיבל סיוע רב בבניית תוכניות ייחודיות ומודלים המותאמים לצרכי הקהילה ברמלה. מנחי הקבוצה הנחו קורסי גישור בסיסיים והכשרה מעשית בגישור – “פרקטיקום”

 

ברצוננו להודות לטל יעקב מדריכת קורס גישור של קבוצת גבים בבית חולים מאיר. יצאנו כולנו מהקורס בתחושה שלא יכולנו לזכות במדריכה טובה יותר. ידע, שולטת בחומר ובעיקר עושה זאת באהבה גדולה. בדרכה המיוחדת ניכרים האמונה, הכוונה, ובעיקר אור גדול. התברכנו במדריכה שחיה ונושמת את אהבת המקצוע ומדביקה בכך את כל מאזיניה. מעבר לידע ולכלי המדהים של הגישור, חווינו העשרה, התרגשות, שיתוף ובעיקר העצמה.

אני שמח להמליץ בחום על קבוצת גומא גבים, עמרי, צוות החברה ועל קורס הגישור לבכירים שאני נמנה על בוגריו. הקורס היה סופר מקצועי והיווה עבורי חוויה מיוחדת, מעשירה ומלמדת. הכלים שקבלתי בקורס היו חיוניים, נכונים ומאוד מדויקים ואני עושה בהם שימוש יומיומי עם כל הממשקים בעבודה פנים וחוץ ארגוניים. בזכות למידת והפנמת מודל הגישור הטרנספורמטיבי אני מצליח כיום, כמנהל בכיר בארגון גלובלי מוביל בתחומו, למקד

את היכולות שלי ולמנוע קונפליקטים טרם התרחשותם, וכן לפתור בשעת הצורך קונפליקטים קיימים מול עובדים, עמיתים, מנהלים וספקים. אסכם ואומר – מומלץ לכל מנהל בכל תחום !

קורס הגישור לבכירים הינו חוויה מעשירה, מאלפת ומרתקת ברמה המקצועית והאישית כאחד, מודל הגישור הטרנספורמטיבי הנלמד בקורס מחדד את היכולת שלך כמנהל בכיר למנוע קונפליקטים טרם התרחשותם, ומעבר לכך מספק כלים חיוניים ליישוב קונפליקטים שנוצרו סביבך. החוויה של השתתפות בקורס זה בסביבה של אנשים מנוסים מדיסיפלינות מגוונות היוותה ערך מוסף בפני עצמה ותרמה רבות לשיח. אני ממליץ בחום!

אני שמח מאוד להביע את תודתי על התהליך שהתבצע באגף לקוחות אסטרטגיים. קיבלנו פידבקים מעולים על איכות התהליך, המנחים, מקצועיות התוצרים והאופן שבו התבצעה הסגירה. התרשמתי עמוקות מגבים במהלך התהליך. מקווה שנוכל להמשיך עבודה בהמשך כשתיווצר לכך הזדמנות ואולי בהמשך התהליך באגף.

חנן היקר, כולי תקווה ותפילה שאזכה להפנים וליישם את כל מה שאנחנו לומדים איתך בקורס גישור וברור לי שהעוצמה שזה “מכה” בי (ואולי בעוד כמה מהקבוצה..) קשורה בקשר ישיר אליך ולאופן שבו אתה מעביר את הקורס. אשרינו שזכינו, תודה חנן

השיעורים בקורס גישור הם פשוט תענוג צרוף! כל כך מחכימים ומוטמעים! השיעורים מתובלים בהומור, חוש משחק מפותח והרבה פלפל, בדיוק כמו שאני אוהבת, צורת ההנחיה שלך מלאת חיים, מקצועית ומעל הכל, מעוררת מחשבה גם הרבה אחרי השיעור…

קורס ברמה גבוהה מאוד מרצים מהשורה הראשונה.

דפנה מנחה נפלאה. הנחתה את התכנית בקורס אימון במקצועיות ורגישות. השרתה אווירת נינוחות. חוויה ריגשית ולימודית חזקה ומעניינת , המון חומר למחשבה לאיך לעשות את הדברים.

הגעתי לקורס של גומא גבים, בהנחה שאני יודע פחות או יותר לגשר וחיפשתי רק כלים וידע מקצועי, כדי לעשות סדר בדברים. למעשה, גיליתי עולם שלם וחדש, קיבלתי תפיסה שונה לגמרי על הליך הגישור, יחד עם כלים רבים ופרקטיים. מרצה הקורס ישראל ורשואר היה פשוט מדהים, הוא לא לימד אותנו חומר על גישור, אלא העלה אותנו על מסלול המגשר, צעד אחר צעד, הטמיע בנו את החומר באופנים מגוונים ומהנים, ובעיקר הראה לנו דוגמה אישית של מגשר מאפשר ונותן אמון

אני אמיר איש חינוך מזה 22 שנה מלווה הורים וילדים בצמיחתם. נרשמתי ללימודי אימון בגומא גבים להתמקצע בכיצד להיות מאמן עם מבנה מטרה ותודעה. הייתה לי חוויה של למידה ויכול להגיד בפה מלא שקיבלתי כלים ודרך כיצד להפוך למאמן. תודה לגומא גבים ולניבה המנחה מופלאה של הקורס.

הרישום לקורס הזה הוכח כאחת הבחירות הטובות שעשיתי עבור עצמי. קיבלתי ידע רב שיעזור לי הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. הקורס מועבר בצורה נעימה, מאפשרת, תומכת, מהנה ומספקת. ממליצה בחום!

קורס מדהים של הכשרת מאמני Mental Wellness בהדרכתה של לירון שפירא דרליצ׳מן. היא מדהימה מקצועית עניינית ומלאת רגש, הקורס נפלא מעניין ומוסיף לארגז הכלים לא מעט ולמכללה קסם מיוחד, כולם תמיד מחויכים בסבר פנים יפות. פשוט ת ע נ ו ג אחד גדול. אי השפיות בטרוף החיים כרגע.

הקורס ערוך באופן מובנה, ברור ומקצועי. ישראל ורשואר מנחה אותו באופן מדוייק, סוחף, מעורר חשיבה ומקצועי, ישראל מצליח לייצר עניין לאורך כל שעות המפגש, ובזום זה בכלל לא פשוט, ישראל קשוב מאוד לתלמידים ומצליח באופן וירטואוזי להפיק למידה משמעותית מכל אחד. תודה רבה

 

קורס חד פעמי. מדהים מרתק. מלמד .ישראל מורה נדיר ואיש ששווה להכיר לחיים.

נהניתי מכל רגע! האווירה בקורס היתה מושלמת, וכך גם מהלך ההנחיה והטמעת החומר. האמון והפתיחות היו נוכחים קבועים בכל חלקי הקורס. ישראל בכשרונו ובאישיותו המיוחדים הוביל אותנו צעד אחר צעד, במקצועיות וברגישות. הוא איפשר לטעות, וללמוד את הלקחים, תוך שמירה על הכבוד והביטחון של כל אחד. האמת שקשה לי לבטא במילים את גודל ההערכה שלי, מדובר בהרבה יותר ממה שכתבתי

קורס מצויין! מרצה ומתרגלים תענוג אמיתי. קורס מקצועי, באווירה מצויינת, כיף אמיתי ותוך כדי זה מקצועי, יעיל בהיבט היומיומי כמו גם בהיבט המקצועי. ממליצה בחום!

הלמידה המקוונת עלתה מעל לציפיות שלי. היו לי חששות כשנרשמתי לקורס שהתפוגגו מיד בשיעור הראשון

הלמידה המקוונת היתה מצויינת מבחינת “זמן נטו” ללימודים, החומר הלימודי הועבר מצויין, ברמה הטכנית מיכל שלטה היטב בטכנולוגיה של הזום (כגון חלוקה לחדרים), החומר הונגש היטב.

נהנתי ולמדתי ממיכל, מחומרי הלמידה ומחברי הקבוצה. תודה על קורס מעשיר וחוויתי. המרצה מיכל זיו מעולה והעבירה את הקורס באופן מרתק תוך מתן כלים והסברים לגישור נכון . התרגולים חיזקו והמחישו את הדילמות ואת הדרך להביא להסכמות.

מיכל היתה מעולה הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית. הקורס היה ברמה גבוהה והועבר בצורה מעניינת מאוד. ניכרת הכנה מוקדמת והשקעה רבה בקורס. למדתי מהקורס ברמת הגישור וברמה האישית.

סיימתי קורס אימון בהנחיית שרון שהנחתה את הקורס באופן מקצועי ומרתק, הקורס היה מעניין ומשמעותי מאד מאוד עבורי.

תודה לך יהודה אטיאס על קורס משמעותי ומרתק

הקורס ערוך באופן מובנה, ברור ומקצועי. ישראל ורשואר מנחה אותו באופן מדוייק, סוחף, מעורר חשיבה ומקצועי, ישראל מצליח לייצר עניין לאורך כל שעות המפגש, ובזום זה בכלל לא פשוט, ישראל קשוב מאוד לתלמידים ומצליח באופן וירטואוזי להפיק למידה משמעותית מכל אחד. מעבר לכך שהתברכנו במנחה מחונן, התברכנו גם בקבוצה נהדרת והמפגש הדו שבועי היווה חוויה מקצועית, לימודית וחברתית נעימה. תודה רבה

להתאמת פתרונות לארגון שלך

להשארת פרטים לייעוץ או פגישה  הלקוחות שלנו

  להתאמת פתרונות לארגון שלך

  להשארת פרטים לייעוץ או פגישה   קורסים במכללה