דלג לתוכן דלג לפוטר

הכשרה מקצועית בתחומי המשפחה

המכללה להכשרה מקצועית בתחומי המשפחה

קורסים והכשרות מקצועיות – ייעוץ  זוגי ולימודי הדרכת הורים 

מסלולי לימוד מרתקים שבסיומם תוכלו להפוך את היכולת שלכם לחבר בין אנשים למקצוע מבוקש! אנו מציעים מסלול הכשרה של הדרכת הורים או הכשרה בייעוץ וגישור זוגי, תחומים שיעניקו לכם אפשרות ללוות אנשים, זוגות ומשפחות עם אתגרי החיים ולהיות שם איתם ברגעים קשים, מעוררי השראה ותקווה.

מכללת גומא גבים פעילה משנת 1997 ומובילה בתחום הגישור והאימון בישראל ואנו מאמינים שהבסיס להצלחה הוא פיתוח מערכות יחסים בין אדם לעצמו ובין אדם לסביבה. כל מסלולי הלימוד שלנו מבוססים על ערך זה עם תוכנית לימודים מקצועית, חוויתית ופרקטית. הקורסים יועברו על ידי צוות מרצים מקצועי והמובילים בתחומם בארץ.

השינוי שלך מתחיל כאן!

נשמח לייעץ, רק צריך למלא פרטים.  אנחנו מבטיחים לכם.

  לומדים בקצב שלכם

  לומדים מהטובים ביותר

  אפשרות למסלולי המשך והתמחויות

  תעודת הסמכה מוכרת

  מעל 25 שנה של מקצועיות

  קהילות מקצועיות לבוגרי אימון וגישור

  מערכת דיגיטלית מתקדמת

  מודל ייחודי מובנה

  לומדים בקצב שלכם

  לומדים מהטובים ביותר

  מסלולי המשך והתמחויות

  תעודת הסמכה מוכרת

  מעל 25 שנה של מקצועיות

  קהילות מקצועיות

  מערכת דיגיטלית מתקדמת

  מודל ייחודי מובנה

  לימודי משפחה בגומא גבים

  הדרכת הורים או ייעוץ זוגי

  שני מסלולי לימוד מרתקים שבסיומם תוכלו להיות אלה שמלווים הורים, משפחות או זוגות במצבי משבר או באתגרי השגרה של כולנו. תוכלו לבחור ממגוון מסלולי ההכשרה שלנו בתחום המשפחה – הדרכת הורים או ייעוץ וגישור זוגי. מסלולי לימוד פרקטיים, מקצועיים ומעמיקים כשבסיומם תצאו לעבודה בקליניקה מתוך ביטחון וע”י ליווי שלנו לאורך כל הדרך.

  נגן וידאו

  תוכניות העשרה

  מפגשים מקצועיים

  סדנאות שיווק ומיתוג אישי

  תוכניות העשרה

  תוכניות העשרה

  פרסום באינדקס

  קבוצות ווטסאפ ופייסבוק

  כנסים מקצועיים

  בוגרים ממליצים

  חנן היקר, כולי תקווה ותפילה שאזכה להפנים וליישם את כל מה שאנחנו לומדים איתך בקורס גישור וברור לי שהעוצמה שזה “מכה” בי (ואולי בעוד כמה מהקבוצה..) קשורה בקשר ישיר אליך ולאופן שבו אתה מעביר את הקורס. אשרינו שזכינו, תודה חנן

  השיעורים בקורס גישור הם פשוט תענוג צרוף! כל כך מחכימים ומוטמעים! השיעורים מתובלים בהומור, חוש משחק מפותח והרבה פלפל, בדיוק כמו שאני אוהבת, צורת ההנחיה שלך מלאת חיים, מקצועית ומעל הכל, מעוררת מחשבה גם הרבה אחרי השיעור…

  קורס מצוין יעיל ומצמיח לכל אחד ובוודאי למי שביום יום עוסק בתחומים הזוקקים ניהול מערכות יחסים ורוצה להרחיב את ארגז הכלים. כמובן, בנוסף, מי שרואה את עצמו מגשר ניתנת כאן הזדמנות ונקודת פתיחה טובה מאוד. הקורס מספק תוכנית מעשית תהליכית ברורה ובנויה היטב בהדרגתיות נכונה. תודה לגולן ברק

  דפנה מנחה נפלאה. הנחתה את התכנית בקורס אימון במקצועיות ורגישות. השרתה אווירת נינוחות. חוויה ריגשית ולימודית חזקה ומעניינת , המון חומר למחשבה לאיך לעשות את הדברים.

  הגעתי לקורס של גומא גבים, בהנחה שאני יודע פחות או יותר לגשר וחיפשתי רק כלים וידע מקצועי, כדי לעשות סדר בדברים. למעשה, גיליתי עולם שלם וחדש, קיבלתי תפיסה שונה לגמרי על הליך הגישור, יחד עם כלים רבים ופרקטיים. מרצה הקורס ישראל ורשואר היה פשוט מדהים, הוא לא לימד אותנו חומר על גישור, אלא העלה אותנו על מסלול המגשר, צעד אחר צעד, הטמיע בנו את החומר באופנים מגוונים ומהנים, ובעיקר הראה לנו דוגמה אישית של מגשר מאפשר ונותן אמון

  אני אמיר איש חינוך מזה 22 שנה מלווה הורים וילדים בצמיחתם. נרשמתי ללימודי אימון בגומא גבים להתמקצע בכיצד להיות מאמן עם מבנה מטרה ותודעה. הייתה לי חוויה של למידה ויכול להגיד בפה מלא שקיבלתי כלים ודרך כיצד להפוך למאמן. תודה לגומא גבים ולניבה המנחה מופלאה של הקורס.

  הרישום לקורס הזה הוכח כאחת הבחירות הטובות שעשיתי עבור עצמי. קיבלתי ידע רב שיעזור לי הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. הקורס מועבר בצורה נעימה, מאפשרת, תומכת, מהנה ומספקת. ממליצה בחום!

  קורס מדהים של הכשרת מאמני Mental Wellness בהדרכתה של לירון שפירא דרליצ׳מן. היא מדהימה מקצועית עניינית ומלאת רגש, הקורס נפלא מעניין ומוסיף לארגז הכלים לא מעט ולמכללה קסם מיוחד, כולם תמיד מחויכים בסבר פנים יפות. פשוט ת ע נ ו ג אחד גדול. אי השפיות בטרוף החיים כרגע.

  הקורס ערוך באופן מובנה, ברור ומקצועי. ישראל ורשואר מנחה אותו באופן מדוייק, סוחף, מעורר חשיבה ומקצועי, ישראל מצליח לייצר עניין לאורך כל שעות המפגש, ובזום זה בכלל לא פשוט, ישראל קשוב מאוד לתלמידים ומצליח באופן וירטואוזי להפיק למידה משמעותית מכל אחד. תודה רבה

   

  קורס חד פעמי. מדהים מרתק. מלמד .ישראל מורה נדיר ואיש ששווה להכיר לחיים, הקורס נתן לי כלים פרקטיים ומקצועיים לניהול תהליכי גישור באופן מקצועי ובבטחון

  נהניתי מכל רגע! האווירה בקורס היתה מושלמת, וכך גם מהלך ההנחיה והטמעת החומר. האמון והפתיחות היו נוכחים קבועים בכל חלקי הקורס. ישראל בכשרונו ובאישיותו המיוחדים הוביל אותנו צעד אחר צעד, במקצועיות וברגישות. הוא איפשר לטעות, וללמוד את הלקחים, תוך שמירה על הכבוד והביטחון של כל אחד. האמת שקשה לי לבטא במילים את גודל ההערכה שלי, מדובר בהרבה יותר ממה שכתבתי

  קורס מצויין! מרצה ומתרגלים תענוג אמיתי. קורס מקצועי, באווירה מצויינת, כיף אמיתי ותוך כדי זה מקצועי, יעיל בהיבט היומיומי כמו גם בהיבט המקצועי. ממליצה בחום!

  הלמידה המקוונת בקורס הכשרת מאמנים עלתה מעל לציפיות שלי. היו לי חששות כשנרשמתי לקורס שהתפוגגו מיד בשיעור הראשון ומהשיעור השני הבנתי שעשיתי את הבחירה הנכונה.

  הלמידה המקוונת היתה מצויינת מבחינת “זמן נטו” ללימודים, החומר הלימודי הועבר מצויין, ברמה הטכנית מיכל שלטה היטב בטכנולוגיה של הזום (כגון חלוקה לחדרים), החומר הונגש היטב.

  נהנתי ולמדתי ממיכל, מחומרי הלמידה ומחברי הקבוצה. תודה על קורס מעשיר וחוויתי. המרצה מיכל זיו מעולה והעבירה את הקורס באופן מרתק תוך מתן כלים והסברים לגישור נכון . התרגולים חיזקו והמחישו את הדילמות ואת הדרך להביא להסכמות.

  מיכל היתה מעולה הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית. הקורס היה ברמה גבוהה והועבר בצורה מעניינת מאוד. ניכרת הכנה מוקדמת והשקעה רבה בקורס. למדתי מהקורס ברמת הגישור וברמה האישית.

  סיימתי קורס אימון בהנחיית שרון שהנחתה את הקורס באופן מקצועי ומרתק, הקורס היה מעניין ומשמעותי מאד מאוד עבורי ופתח את הדרך לשימוש בכלי האימון כשיטה נוספת למפגשי הטיפול בקליניקה שלי עם המטופלים

  תודה לך יהודה אטיאס על קורס משמעותי ומרתק, על הנחייה מלאה ידע, משמעות ואפשרות להכנס פנימה אל עולמי האישי והמרתק.

  הקורס ערוך באופן מובנה, ברור ומקצועי. ישראל ורשואר מנחה אותו באופן מדוייק, סוחף, מעורר חשיבה ומקצועי, ישראל מצליח לייצר עניין לאורך כל שעות המפגש, ובזום זה בכלל לא פשוט, ישראל קשוב מאוד לתלמידים ומצליח באופן וירטואוזי להפיק למידה משמעותית מכל אחד. מעבר לכך שהתברכנו במנחה מחונן, התברכנו גם בקבוצה נהדרת והמפגש הדו שבועי היווה חוויה מקצועית, לימודית וחברתית נעימה. תודה רבה

  כל אחד מאיתנו בחר להתחיל את המסע הפרטי שלו, לכל אחד מפה ותרמיל בו הוא נושא את מה שהוא אסף בדרכו עד כה. ובתחילתו של השביל פגשנו אותך, ניצבת כמיגדלור. מחבקת, רגישה, מדוייקת ובדרך ליווית אותנו בדרכנו, הארת כדי שנוכל לחפש בעצמנו את מה שביקשנו לנו. תודה לך דפנה על מסע שליווית אותנו במסע אישי, עמוק ואמיץ וכל אחד בקצב שמתאים לו. סקרנים לכל אשר נפגוש בדרך! בהערכה ואהבה הכשרת מאמנים פברואר 2022

  קורס הגישור עלה על כל הציפיות שלי ועוד. הרבה תובנות שילוו אותי בכל פינה של החיים. נתן טעם להמשיך בלימודים ואולי יום אחד להיות מגשרת. לא בזבזנו רגע ובכל זאת נהניתי מכל רגע. אווירה נעימה. קבוצה מעולה!

  וואוו זה מה שאני מרגישה! אריאל המדהימה ברגישות ותשומת הלב המיוחדת שלה העבירה לנו קורס חוויתי ומעשיר. במטה הקסם שלה אישרה גם חיבור מיוחד בין כל החברים בקבוצה. מרגישה שזכיתי בחברים לחיים ואתם זכיתם במאמנת אחת הטובות אם לא הטובה ביותר!

  סיימתי קורס גישור ומשא ומתן עסקי ואני חייבת לציין שזהו קורס חובה לכל מי שעוסק בענף או מתכוון להכנס לעולם הגישור העיסקי, מייטב המרצים שהעבירו את החומר הנלמד בצורה מקצועית כיאה לגומא גבים יישר כח.

  לימודי ייעוץ זוגי ולימודי הדרכת הורים - רק בגומא גבים

  במסלול לימודי המשפחה בגומא גבים אנו מציעים שני קורסים – האחד מסלול הכשרה של הדרכת הורים והשני מסלול הכשרה בייעוץ וגישור זוגי. כל אחד מתחומים אלה מעניק את האפשרות ללוות אנשים, זוגות ומשפחות עם אתגרי החיים ולהוביל אותם לרגעים מעוררי השראה ותקווה.

  מה מקנים לימודי ייעוץ זוגי וגישור? בקורס ייעוץ זוגי ניתן ידע מעמיק בתחומים של גישור משפחה ומובאים בו כלים פרקטיים לליווי זוגות באופן מקצועי. בלימודי ייעוץ זוגי ניתן להגיע להכרה והבנת מצבים מורכבים של זוגות, הורים ומשפחות. בקורס ייעוץ זוגי ניתן ללמוד שיטה יישומית המוכחת בארץ ובארה”ב ומבוססת על מודל המשלב 3 תחומים: אימון זוגי ומשפחתי, ייעוץ וגישור. לאורך הלימודים נעשה שילוב ייחודי של התנסות פרקטית לעבודת ה- CMC יועץ/מגשר והקניית ידע תיאורטי. לאחר לימודי ייעוץ זוגי ניתנת לבוגר הלימודים תעודת יועץ זוגי מטעם גומא גבים, בהתאם לוועדת גדות ומשרד המשפטים לשעבר, תעודות קורס גישור לתהליכי גירושין וכן תעודת השתלמות באימון זוגי ומשפחתי מטעם גומא גבים.

  מהן שיטות הלימוד בלימודי ייעוץ זוגי? תכנית הלימודים בנויה בצורה המאפשרת למידה מקיפה ומשמעותית תוך ליווי אישי, התנסות מעשית ופיתוח זהות ייחודית של כל תלמיד כיועץ ומגשר. במסגרת הלימודים מובאות מתודולוגיות למידה מגוונות: דיון ורב שיח, הרצאות תיאורטיות, משחקי תפקידים וסימולציות לצד פיתוח כלים פרקטיים. מטרת לימודי ייעוץ זוגי היא לאפשר לבוגרים להיות מוכנים לצאת לדרך עצמאית תוך קליטה מיטיבה בשוק העבודה וליישם מאופן מעשי את תפיסת העולם עליה מתבססת תכנית הלימוד: “להישאר בטוב או להיפרד בטוב”.

   

  האם ניתן לעבוד כיועץ זוגי מיד בסיום הלימודים? כמובן. תכנית הלימוד בקורס ייעוץ זוגי מקיפה ויישומית כך שתעודת הגמר תאפשר להתחיל לעבוד מיד עם סיום הלימודים.

   

  מה מקנים לימודי הדרכת הורים? קורס הדרכת הורים במסלול הדרכת ההורים הייחודי של גומא גבים מקנה לתלמיד כלים, ידע ומיומנויות משיטות רבות לליווי הורים ומשפחות. לימודי הדרכת הורים מתמקדים בשלבים השונים של התפתחות הילד, המשפחה ואף באתגרים רבים ומורכבים דוגמת התמודדות עם הפרעות קשב, קושי שפתי/מוטורי, ויסות תחושתי/רגשי ועוד.

  מהן שיטות הלימוד בלימודי הדרכת הורים? הדרך הטובה ביותר ללמוד על הורות והקשר עם ילדים בעידן משתנה זה היא באמצעות קורס הדרכת הורים. בלימודי הדרכת הורים הגישה האדפטיבית נשענת על תפיסה הולכת ורווחת בתקופה האחרונה הנקראת Adaptability Quotient – AQ שהיא מיומנות נרכשת המבוססת על היכולת להתאים את עצמינו לסיטואציות שונות בגמישות ומהירות בכדי להצליח להתמודד בעידן החדש והדינאמי בו אנחנו חיים. מחקרים מוכיחים כי לבעלי AQ גבוה קיימת יכולת הכלה גבוהה יותר, אנרגיה גבוהה יותר, אופטימיות גדולה יותר ואיכות חייהם טובה יותר.

  למה ללמוד הדרכת הורים בגומא גבים? אנו מזמינים אותך להצטרף ללימודי הדרכת הורים המעניקים לתלמיד ידע מקצועי, כלים פרקטיים וגישה ייחודית לעבודה עם הורים. תכנית לימודי הדרכת הורים מתאימה ליועצים מאמנים, מנחים, מטפלים, אנשי חינוך, עובדים סוציאליים ועוד.

   

  קורסים במכללה
  דילוג לתוכן