דלג לתוכן דלג לפוטר
“למדתי הרבה בהקשיבי בתשומת לב.
רוב בני האדם אינם מקשיבים לעולם”
ארנסט המינגווי

קורס אימון ילדים עם ADHD

אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז - תהליך עוצמתי של למידת מיומנויות לעבודה עם ילדים עם ADHD

 

תכנית התמחות מרתקת המכשירה מאמנים ומטפלים באימון ילדים ונוער עם הפרעות קשב וריכוז, תוכנית לימודים פרקטית בסיומה תוכלו לאמן ילדים ונוער המתמודדים עם קשיים המאפיינים את מגוון הפרעות הקשב והריכוז, תוך התייחסות לעידן משתנה ודינמי זה.
הלימודים כוללים קבלת מודל עבודה מסודר המתאים ל 16 מפגשי אימון עם הילד והוריו בארבעה נושאים מרכזיים:
*שלב יצירת הכימיה בחדר האימון והעצמת הילד
*זיהוי פרשנויות, פרספקטיבה וערכים
*ניהול זמן והתארגנות
*קריאת סימנים חברתיים (כישורים חברתיים) ופיתוח כישורי מנהיגות

תוכנית התמחות זו נולדה כשיתוף פעולה בין קבוצת גומא גבים ולירון בן דוד, מאמנת ומכשירה בתחום הילדים והנוער המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מטרתה העיקרית של התוכנית היא הקניית כלים לעבודה עם ילדים עם ADHD  העצמת הילדים, יצירת כימיה וחברות, כלים פרקטים ודרכים להתמודדות עם בעיית הדחיינות, בניית תוכנית לקביעת מטרות, החשיבות בניהול עצמי, העצמת כישורי המנהיגות וכישורים חברתיים.

הקהילה מספקת למגשר את כל הכלים להצלחה מקצועית:

לימודי אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, מהווים התמחות בתוכנית ייחודית, מקיפה ופרקטית

 

 • רכישת כלים לעבודה עם ילדים ונוער בכלל ועם ילדים עם ADHD בפרט
 • תהליך עוצמתי של היכרות והתנסות עם מיומנויות ייעודיות לעבודה עם נוער וילדים בעלי ADHD
 • הכרת דילמות אתיות הכרוכות באוכלוסיית הילדים עם ADHD
 • תעודת בסיום הקורס: מאמנים בעלי הכשרה לאימון  יקבלו תעודה של אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ואנשי טיפול וחינוך ללא הכשרה מוקדמת באימון יקבלו תעודת השתלמות באימון ילדים עם ADHD

אימון ילדים עם ADHD - למי מתאים הקורס?

 • הקורס מיועד למאמנים בעלי הסמכה ‘קורס הכשרת מאמנים’ מבית ספר מוסמך, שסיימו סטאז’
 • לבעלי רקע ממקצועות הטיפול והחינוך כגון: עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי, עובדי הוראה וכו’ ובעלי תואר אקדמי רלוונטי
 • המעוניינים להרחיב את תחום תעסוקתם המקצועי, עבודה עם ילדים ונוער היא בנפשם ורוצים להתפתח בתחום האימון לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז

תכני הקורס

 • רכישת ידע בתחום הפרעות קשב וריכוז בילדים
 • פיתוח נקודות החוזק, העצמה, חיזוק כישורים ויתרונות בילדים עם ADHD
 • פרספקטיבות, ערכים ומטרות בקרב ילדים עם ADHD
 • למידת טכניקות לבניית סדרי עדיפויות, ניהול זמן, ניהול עצמי
 • טכניקות להתמודדות והפחתה במצבי התמהמהות, דחיינות ומוסחות דעת
 • טכניקות וכלים להתמודדות עם המחשבות השליליות החוזרות ומצבי רוח משתנים אצל ילדים ובני נוער
 • כלים לפיתוח מנהיגות ופיתוח כישורים חברתיים בילדים עם הפרעות קשב
 • הכרת הסוגיות וכללי האתיקה באימון ילדים
 • קבלת מודל מסודר הכולל תוכנית עבודה של 16 מפגשים עם הילד ובנוסף הדרכה על ניהול פגישת ההורים כחלק מתהליך האימון לילד

שיטת הלימוד בקורס

התנסות

הדגמה

הנחיה ודיון

המרצים שתפגשו בקורס

לירון בן דוד – מרצה בכירה ומפתחת את התוכנית בקורס אימון ילדים עם הפרעת קשב וריכוז. לירון היא מחלוצי פיתוח תחום אימון הילדים בישראל, בעלת מומחיות באימון ילדים ובני נוער, פיתוח מנהיגות ומעורבות נוער, מפתחת המודל "כלים לאימון ילדי ADD" . בעלת תארים אקדמאים בחינוך, ניהול ומדעי החברה, מחזיקה בתעודת הוראה בפסיכולוגיה וסוציולוגיה לחינוך בעל יסודי, וברישיון הוראה והיתר הדרכה בחינוך הבלתי פורמאלי. עו"ד אביבה באומל ( CPCC) – מאמנת בעלת הסמכה בינ"ל עם התמחות באימון בתחומי המשפט, הכשרת מאמנים בתחומי האתיקה והחוק. אפרת מעיין – פסיכולוגית קלינית אורי שוורצמן - פסיכיאטר מבוגרים

חשוב לדעת!

תנאי קבלה
 • סיום קורס הכשרת מאמנים+סטאז’
 • בעלי תואר אקדמי רלוונטי
 • אנשי טיפול – NLP, עו”ס, פסיכולוגיה, יעוץ חינוכי וכד’
מבנה הקורס

10 מפגשים של 4.5 שעות

60 שעות אקדמיות.

תעודה

למאמנים – תעודת התמחות
לאנשי חינוך אקדמאים – תעודת השתלמות
כל השאר שעומדים בדרישות הקורס – תעודת השתתפות

 

רוצה פרטים נוספים על הקורס?

להשארת פרטים נשמח לייעץ:

  קורסים שיפתחו בקרוב

  אימון ילדים ADHD מקוון
  יום שני, 18.12.2023 , 16:30 - 21:00

  בוגרים ממליצים

  קורס מעולה עם לירון בן דוד שהיא חוויה! הקורס נתן לי כלים לאמן ילדים ונוער, לא רק עם הפרעות קשב

  תודה!! קורס מצויין בו קיבלתי כלים פרקטיים אותם אני יכולה לשלב בעבודתי כמורה משלבת שעובדת בעיקר עם ילדים לקויי למידה והפרעות קשב

  סיימתי את הקורס אימון ילדים עם הפרעות קשב, היתה קבוצה מצויינת ומנחה שהעבירה באופן מקצועי ומופתי את כל החומר, תודה רבה!

  מרצה מהממת ברמה גבוהה, גדולה מהחיים, אמיתית ביותר, אין הרבה כמותה וכן ירבו כמותה. אווירת למידה עניינית, הומוריסטית בעלת ידע רב בנושא וזה נפלא.

  הקורס היה מדהים ועינייני מלא השראה קבלת כלים והכוונה ברמה גבוהה ומעניינת הומוריסטית בקטע טוב ונכון לקורס בלי הרבה פלצפנות הכל היה אותנטי ונעים הליכות.

  לירון מדהימה נתנה כלים הכוונה בצורה ברורה. תענוג ללמוד אצלה מדגימה ומתארת את הכל בצורה ברורה ביותר .שאפו ענק וכן ירבו כמותה בקורסים השונים. אהבתי ובכלל מאוהבת במכללת גומא גבים, למעלה מ 10 שנים בתחומים שונים אין כמוכם ❤

  השימוש במצגות, סרטונים, הבאת דוגמאות חיות מהשטח, החיבור למציאות היומיומית המשתנה, ההתמצאות החומר התיאורטי ובחיי היומיום של הילדים ובני הנוער, השיתוף וההקשבה – כל אלה הפכו את הקורס לחווייה בלתי נשכחת ועוצמתית ביותר עבורי.

  לירון מלאה בידע, ניסיון עשיר אותו היא מעבירה בצורה מעניינת עם דוגמאות מהשטח. היא קשובה לקבוצה ולצרכים שלה

  קורס מעניין, ענה על הדרישה וההבטחה, מרצה מעניינת ולא שיגרתית שזה יופי, קיבלתי הרבה כלים ותוכנית מסודרת ומוכנה, מה שנותר זה להתחיל ולעבוד. בשונה מקורסים אחרים בהם השתתפתי, בו השיח סבב תיאוריות ומבואות קורס זה נותן ארגז כלים ממשי ואמיתי איתו אפשר להתחיל לעבוד. הוא מפרט כל שלב ולשלב ברמה מעשית. נהנתי מאוד ולמדתי המון.

  שאלות ותשובות

  • מה יוצא לי מלימודי קורס אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז?
  • קורס אימון ילדים ונוער עם הפרעות קשב וריכוז יכול לשמש מטפלים ומדריכים ועוזרי הוראה או מאמנים המעוניינים לסייע ללוות ילדים בכלל וילדים עם הפרעות קשב וריכוז בפרט באופן המסייע להם למצות את הפוטנציאל האישי שלהם ללימוד, להתמודדות והתבגרות טובה יותר. תחום הפרעות הקשב והריכוז הולך ומתרחב והורים רבים זקוקים לאימון אישי לילדיהם ולעצמם בנושא.

  • למה לבחור בלימודי אימון הפרעות קשב וריכוז בילדים בגומא גבים?
  • קבוצת גומא גבים פעילה מעל 25 שנה ומהווה גוף מוביל ומשפיע לצמיחה ולהתפתחות אישית. הקבוצה מציעה מגוון עצום של מסלולי גישור ואימון כדי לאפשר לאנשים, לארגונים ולקהילות לחיות חיים אפקטיביים ומשמעותיים ולייצר מערכות יחסים איכותיות ושיתופי פעולה ביניהם לבין סביבתם, להתמודד ולהוביל באופן פרקטי את המעבר מהעולם הישן לעידן החדש.

  • מהן שיטות הלימוד בקורס אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז אצלנו ?
  • תוכנית הלימוד כוללות הרצאות ודיונים במליאה, תרגילים וסימולציות. הקורס ייחודי בהקניית הכלים הרבים והאפקטיבי שמקנה למשתתפיו. בתום הקורס תצאו עם ארגז כלים שיאפשר לכם לצאת ולאמן.

  • מה זה בעצם הפרעות קשב?
  • הפרעות קשב וריכוז הן למעשה הפרעות נוירו־התפתחותיות. ההנחה היא שקיים בסיס נוירולוגי להפרעות שבו המסרים המועברים במוליכים העצביים משתבשים והם למעשה גורמים לפעילות נמוכה יותר באזורים במוח המשפיעים על יכולת הריכוז. גם באזור במוח האחראי על קבלת החלטות נראה שעל פי מחקרים שנגרם שיבוש בפעילות. בלימוד אימון בהפרעות קשב וריכוז בילדים תעשה עבודה על שני היבטי ההפרעה, הן הפיזי והן ההתנהגותי, כדי ליצור טיפול מקיף עבור הילד או המתבגר וכך נוכל לעזור לו להתגבר על ההפרעה

  • איך הפרעת הקשב מתבטאת בחיי היום יום?
  • הפרעות קשב וריכוז מתבטאות בצורות אצל כל אחד ולכן גם ההשפעה על שגרת החיים תהיה שונה. בקורס אימון ילדים ונוער עם הפרעות קשב וריכוז בילדים, ילמד המטפל כיצד להעצים את המטופל וכיצד לתת לו את הכלים המתאימים כדי שיתמודד בשגרת חייו עם ההפרעה. הקורס  מאפשר למטפלים מוסמכים ואנשי חינוך להעמיק את הידע שלהם בתחום ואיך להעניק לילד טיפול נרחב המשלב את כל תחומי חייו. הטיפול בילדים ונוער שם דגש על שילוב בין גוף לנפש. כלומר, תהיה התייחסות לתופעות הפיזיות המתרחשות בעקבות ההפרעה, כמו היפראקטיביות ואימפולסיביות, וגם מענה ריגשי אותו הילד צריך. הטיפול/האימון בילדים עם הפרעת קשב וריכוז הוא הוליסטי, מקיף ומרתק שמעניק ערך משמעותי עבור הילדים שמתמודדים עם התופעה.

  • איך מאבחנים הפרעות קשב אצל ילדים?
  • כשמדובר בהפרעות קשב וריכוז ADHD אצל ילדים ובני נוער, מומלץ לאבחן ולטפל מוקדם ככל האפשר כדי לעזור לילדים ולנוער להתמודד טוב יותר עם  חיי השגרה ומטלות היום יום, עם האתגרים במסגרת בית הספר והלימודים ועם פעילויות חברתיות בכל גיל ובכל מסגרת בה הם נמצאים. היום ישנה מודעות גדולה יותר מאשר בעבר וילדים רבים שבעבר היו גדלים להיות מבוגרים שמתקשים למצות את הפוטנציאל שלהם, מגיעים  היום ותהליכי אבחון ולטיפול.
   ישנה חשיבות גדולה לתשומת הלב של הצוות המקצועי בבית הספר ובמסגרות נוספות ולמודעות ההורים לסימני זיהוי מקדימים. אם יש חשד של הפרעות קשב וריכוז ילדים, כדאי לפנות לרופא הילדים שיוכל להפנות לנוירולוג ילדים לתהליך אבחון.

  השינוי שלך מתחיל כאן!

  נשמח לייעץ, רק צריך למלא פרטים.   קורסים נוספים שיכולים לעניין אתכם

   קורסים במכללה
   דילוג לתוכן