דלג לתוכן דלג לפוטר

אריאל לביא

רקע אישי ומקצועי

  • מנחה קורסים- בגישור מקצועי, גישור עסקי, פרקטיקום, מלמד בוררות והעברת השתלמויות רחבות לאורך שנים
  • תואר ראשון במדע המדינה מורחב
  • תואר ראשון במשפטים, תואר שני במשפטים
  • קבלן בניין בעבר
  • מנהל חב’ נדל”ן מניב פעילה

בנימה אישית

  • אוהב אנשים- מעצים ומטפח את האחר
  • מאמין גדול בהידברות ובקיומה של אחריות אישית לכל אירוע
  • מאמין באחריות משותפת בכל קונפליקט שהופך לסכסוך
  • מאמין שלומד מכולם לרבות עמיתיי, רעייתי, ילדיי ולאחרונה גם משבעת נכדיי

העברת הלפיד של המורה אברהם – תרומתה של אמון והעצמה 2021.

בעברי, בבית הספר היסודי, הייתי תלמיד גרוע ולמעשה פרחח, ילד רחוב. אמי הייתה חוזרת מאספות הורים, חצי בוכייה בטענה ש”הילד פשוט אינו מתאמץ וציוניו בהתאם”. גם שאר המורים ייחסו לי יכולות נמוכות ואף לא תלו בי ציפיות, כל זאת עד לכיתה ח’.

בכיתה ח’ הצטרף אלינו מורה חדש, אשר הפך להיות המחנך, והוא בדרכו שלו שידר לי כל הזמן שהוא מאמין בי והוא דאג להעצים אותי ולחזק אותי בחיזוקים חיובים. כעבור 40 שנים, באחד מהליכותיי עם חברי הטוב הלל על שפת ימה של נתניה, הגיחו מולנו המורה אברהם ואשתו, שצעדו על שפת הים. ברגע שראיתי אותו התרגשתי וזיכרונות מהעבר צצו ועלו לי.  ניגשתי אליהם וראיתי כי השנים נתנו בו את אותותיו וכמו כן משהו לא כתמול שלשום. אשתו הסבירה לי שהוא עבר לא מזמן אירוע מוחי ומאז תפקודו נמוך, ולמרות זאת אמרתי לו:  “אתה האדם שהכי השפיע ועיצב את חיי, אתה היחיד בין המורים שדאג להעצים אותי והאמין בי בהיותך המורה המחנך שלי – ועל כך אני אומר לך תודה !!”

כשהמורה אברהם שמע את המילים הללו הוא לא יכול היה עוד להתאפק ודמעות, בכי ורעד פרצו מכל עבר, האירוע היה כה מרגש שהמורה אברהם חיבק אותי ותוך כדי התייפחות אשתו וחברי הטוב שותפי להליכה הצטרפו וכך התחבקנו ארבעתנו חיבוק ממושך עד אשר המורה אברהם השתלט על הרעד שאפף אותו.

האירוע הסוריאליסטי הנ”ל על שפת ימה של נתניה, (אם הייתי כרגע איש רוח ויצירתי בוודאי הייתי רואה שהייתה קשת בשמיים כאות וסימן לברית אלוהית להעברת לפיד העצמה והאמון באדם באשר הוא!) ביום בהיר אחד, היה מרגש למדי ומלמד, אשתו דאגה לציין בפני שהאמירה שאמרתי לו והודיתי לו ‘עשתה לו את היום’ ולראיה רמת הריגוש שלו ושל כולנו יחדיו. המורה אברהם לא רק עודד אותי, חיזק אותי והעצים אותי, אלא הוא גם נתן לי לפיד להעביר הלאה, וזה החשיבות והתרומה של העצמה, אמון ותמיכה חיובית בכל אדם.

אפילו עתה שאני נזכר באותו אירע מחונן מרגש ומלמד, ההתרגשות תוכפת אותי, קולי רועד ועיני דומעות. מסר זה הפך למוטו אותו אני נושא מאז ועד היום, הן בצבא והן בהמשך מסלולי לאורך החיים עד היום, ללמדני עד כמה העצמה וחיזוק האחר עשויה להשפיע על הווייתו של האחר – תודה רבה המורה אברהם.
אני ממשיך לשאת ולהעביר את הלפיד שנתת לי !!!

 

קורסים במכללה
דילוג לתוכן