דלג לתוכן דלג לפוטר
סדנאות לארגונים

סדנאות לארגונים יזניקו את הארגון שלכם למחוזות חדשים

סדנאות לארגונים

ארגונים וחברות עומדים בפני אתגרים רבים הקשורים בתהליכים ארגוניים, גם ברמה הארגונית וגם ברמה הניהולית. סדנאות המיועדות לחברות וארגונים, מעניקות כלים ייחודיים המאפשרים את ההתמודדות עם האתגרים הללו מתוך יצירה של אמון בין הצדדים וניהול תהליכי שינוי. במאמר זה ניכנס לעומקו של עולם הסדנאות לארגונים וחברות, ונבין מה ניתן ללמוד בהן ואילו סוגים של סדנאות ישנן.

מדוע סדנאות לחברות וארגונים הן בעלות ערך?

בתוך ארגונים וחברות המרכיב האנושי ומערכות היחסים בין האנשים ובין היחידות הם המרכיב המשמעותי מהצלחת הארגון. סדנאות לארגונים וחברות בגומא גבים שמות דגש על המרכיב האנושי, ליצירת מרחב בטוח שבו יכולים המשתתפים לצאת מתוך גבולות הנוחות שלהם ולהגיע לידי ביטוי. באמצעות היכולת לשתף יכולים המשתתפים לרכוש כלים חדשים המאפשרים לעמוד אל מול שינויים ואתגרים ארגוניים באופן הרבה יותר דינמי, תוך פיתוח יכולת הסתגלות מהירה ויכולת חשיבה מפותחת אשר תסייע להזניק את הארגון קדימה.

כיצד תוכלו לדעת האם סדנאות לארגונים וחברות נכונות עבורכם?

ארגונים רבים פועלים בתוכם מתוך אינרציה. מדובר בתופעה מובנת בהחלט, שכן ארגונים וחברות שואפים להתנהל ביעילות, לכן עולה חשש לא פעם למצוא ולהסתגל לדפוסי פעולה מועילים יותר. הבעיה היא שאינרציה זו פעמים רבות יוצרת דפוסי עבודה שאינם בהכרח מטיבים עם הארגון, לדוגמה חוסר שיתוף פעולה בן מחלקות ויחידות שונות, תהליכים ארגוניים מסורבלים, חיכוכים בין עובדים ועוד. כך נוצרת שורה של כאבים ארגוניים שאליהם יש להתייחס. אם אתם חשים כי יכולת שיתוף הפעולה בין מחלקות שונות ואף בין עובדים נמצאת במצב סטטי, ואתם מרגישים כי ישנו צורך בשינוי אך אין בידכם את הכלים ליצור שינוי יעיל ומטבי, זהו סימן כי תוכלו להפיק תועלת רבה מקיום סדנאות לחברות וארגונים.

אילו סוגים של סדנאות לחברות וארגונים ישנן?

קבוצת גומא גבים מציעה מגוון רחב של סדנאות לחברות וארגונים המיועדות לעובדים ולמנהלים, ומציעה שורה של מודלים פרקטיים להטמעת תהליכי שינוי להצלחת הארגון והשגת היעדים החדשים הנדרשים. סדנאות מבוססות כלים מעולם הגישור, האימון האישי והמנטורינג והן ניתנות להתאמה אישית עבור כל ארגון וצרכיו     כעת נבחן את הסוגים השונים של סדנאות לארגונים שבהן תוכלו לקחת חלק.

סדנאות לארגונים – גישור בארגונים

קונפליקטים ומחלוקות הם מנת חלקם של כל ארגון ומדובר בתהליכים טבעיים לגמרי. תהליכים אלה אומנם מעוררים קונוטציות שליליות, אך למעשה אם תדעו לנהל אותם נכון תוכלו דווקא לחזק את היחסים בין הגורמים השונים ואף ליצור הזדמנויות לצמיחה. באמצעות הכשרות של קורסי גישור וסדנאות לארגונים בעולמות הגישור, יהיו בידיכם הכלים לנהל את המחלוקות והקונפליקטים הללו תוך הקשבה, באופן מקדם, וחיסכון בזמן ומשאבים.

במהלך סדנאות לחברות בתחום הגישור  תוכלו להכיר לעומק את כלי הגישור הפרקטיים. תלמדו כיצד להתבונן בצורה נכונה על פתרון קונפליקטים, לפתח מיומנויות חדשות של העברת מסרים, ניהול שיחות קשות, הבנת סיטואציות מורכבות וניהול קונפליקטים מורכבים.

סדנאות לחברות – פיתוח מנהלים

סדנאות לארגונים וחברות המתמקדות בפיתוח מנהלים, נוצרו מתוך הבנה כי מנהלים הם המשאב המשמעותי שמוביל את הספינה ואנשי המפתח בכל ארגון. , מתן ליווי מקצועי, העצמת מנהלים ומתן כלים שיסייעו להם בהובלת הארגון ובהתפתחות אישית יתרמו יחד להצלחתו של הארגון, ביסוס התרבות הארגונית ורווחת העובדים. על כן יש להעניק לבעלים של התפקיד הזה את כל הכלים האפשריים, אשר יסייעו להם למלא את תפקידם בהצלחה. תפקידים ניהוליים מביאים עימם אתגרים ייחודיים בשל הצורך בהצגת יכולות מנהיגות, לצד הקשבה לעובדים מתוך גמישות מחשבתית ועמידה בשינויים הפוקדים את העידן המשתנה של היום.

במסגרת סדנאות פיתוח מנהלים, יוכלו מנהלים ללמוד כיצד ניתן להתמודד עם  האתגרים הניהוליים מנקודת מבט רחבה, לרכוש כלים המאפשרים יצירת אמון בין מנהלים לעובדים וכיצד לפתור קונפליקטים ארגוניים. כל סדנה תתקיים בצורה המותאמת לארגון, כיצד לאפשר יישום של הכלים הנרכשים באופן רלוונטי. סדנאות לחברות וארגונים המתמקדות בפיתוח מנהלים יאפשרו למנהלי הארגון שלכם לשגשג ולהוביל מתוך כך את הארגון אל עבר הצלחה.

סדנאות לחברות – משא ומתן

משא ומתן הוא תהליך המתרחש לעיתים קרובות הן בתוך הארגון והן מול גורמים חיצוניים לארגון. לכן, סדנאות לארגונים וחברות בתחום זה הן נכס בעל ערך משמעותי. סדנאות לחברות וארגונים בנושא משא ומתן מתמקדות בשיטה של יצירת דיאלוג אפקטיבי, ליצירת מערכת יחסים של אמון המאפשרת הגעה להסכמות המטיבות עם כל הצדדים.

במסגרת סדנאות לחברות העוסקות במשא ומתן, מתאפשרת רכישת כלים מקצועיים כמו הכרת כלים לניהול דיאלוגים, ניהול מערכות יחסים ארוכות טווח תוך מימוש יעדים, ניהול דיאלוג אפקטיבי וגם העצמה אישית המאפשרת ניהול אינטראקציות מתוך מקום של ביטחון בעשייה. כלים פרקטיים לניהול משא ומתן מקדם מתאימים בעיקר למנהלים, אנשי רכש וכל מי עובד בארגון מול ספקים, גופים חיצוניים וניהול עובדים.

סדנאות לארגונים – פיתוח ארגוני וניהול

כפי שציינו קודם לכן, המשאב האנושי הוא חלק מהותי בכל ארגון וחברה, לכן כדי לאפשר לארגון להתפתח ולממש את הפוטנציאל שלו בצורה הטובה ביותר, יש לשים דגש רב על פיתוח הארגון והמשאב האנושי שלו. סדנאות לארגונים וחברות בתחומי  הפיתוח ארגוני וניהול מותאמות באופן אישי לכל ארגון, כדי לאפשר חיבור בין האסטרטגיה העסקית לבין הסביבה הארגונית.

אם כן, סדנאות לארגונים של פיתוח ארגוני וניהול מאפשרות יצירת תהליכי פיתוח ארגוניים, הרחבת המיומנויות הניהוליות, שדרוג של מערכות היחסים הפנים ארגוניות ואף שיפור מערכות היחסים עם הלקוחות וספקי הארגון.

סדנאות לחברות עבור מנהלים

כפי שציינו קודם לכן, סדנאות לחברות המוכוונות למנהלים מסייעות בהרחבת יכולות הניהול של משאב אנושי יקר מפז. מנהלים מתמודדים על בסיס יומי אל מול אתגרים שונים. באמצעות רכישה של כלים פרקטיים יוכלו המנהלים להתמודד עם האתגרים הללו בצורה מיטבית, אשר לא רק לא רק תביא לפתרון האתגרים, אלא תוביל גם לתהליכי למידה וצמיחה.

במהלך סדנאות לארגונים למנהלים ניתן ללמוד כיצד לסייע ביצירת פתרונות מועילים לניהול האתגרים, כיצד לנהל שיחות קשות עם עובדים, כיצד להניע את העובדים אל עבר עשייה רותמת ומפתחת וכיצד לשפר את יכולות הביצוע של כל העובדים בארגון.

סדנאות לארגונים  בעולמות שיתופיות  ושיתוף פעולה

סדנאות לארגונים המתמקדות בשיתופי פעולה נוצרו מתוך ההבנה שבכל ארגון פועלים כוחות שונים. על הכוחות הללו לפעול בהרמוניה ככל שהמטרה היא להגיע לתוצאות אידיאליות. באמצעות סדנאות לחברות וארגונים אלה, יכולים מנהלים ועובדים ללמוד כיצד ליצור שפה משותפת התואמת את התרבות בארגון, כיצד להטמיע בארגון כלים ממשיים לעידוד השיתופיות וכיצד לצמצם חסמים אשר משפיעים על איכות השיתופיות.

למעשה, סדנאות לחברות וארגונים אלה מאפשרות פיתוח של זווית ראייה חדשנית על היחסים בארגון. שיתוף פעולה מפרה בין הגורמים השונים הוא דרך הישירה לכינון יוזמות מועילות חדשות. אם כן, סדנאות לחברות המתמקדות בניהול ושיתוף פעולה הן בעלות היכולת לשפר את הדינמיקה בין האנשים הפועלים בארגון, כך שכולם יוכלו להרוויח מהידע הנרכש.

סדנאות לארגונים – ניהול קונפליקטים

בארגון בו פועלים אנשים רבים, הרי זה טבעי שיתעוררו מחלוקות וקונפליקטים, בהם כל צד מושך לצד אחר. באמצעות סדנאות לארגונים וחברות בנושא של ניהול קונפליקטים ניתן להטמיע כלים פרקטיים להתמודדות עם קונפליקטים ולהביא לפתרון המחלוקות השונות בין היחידות, המחלקות, הצוותים, העובדים והמנהלים, סדנאות העוסקות בניהול קונפליקטים מסייעות ברכישת כלים המסייעים לארגון לחסוך בזמן ומשאבים בעת יישוב מחלוקות, בחיזוק המנהלים האמונים על פתרון המחלוקות וביצירת פתרונות מוסכמים על כל הצדדים.

לסיכום, סדנאות לחברות וארגונים הן כלי עוצמתי אשר יכול לקדם כל ארגון באשר הוא. לכן, יהיה זה נכון להעניק גם לארגון שלכם את ההזדמנות לרכוש את המיומנויות והכלים שאותם ניתן לרכוש בסדנאות אלה.

סדנאות לארגונים

תוכן נוסף שיכול לעניין אותך

משרד הבריאות וגומא גבים משיקים מסלול לימודים חדש בישראל לטיפול בטראומה והתמכרויות.
ראיון עם שרון רנדליך מפתחת התוכנית

מאת: מערכת האתר
בשיתוף פעולה חדש שנרקם בין המחלקה לטיפול בהתמכרויות של משרד הבריאות ומכללת גומא גבים יושק, לראשונה בישראל, מסלול לימודים תלת שנתי להכשרת אנשי מקצוע שיתמקדו בתחום ההתמכרויות וטראומה התוכנית - Trauma & Addiction Counselors מיועדת לבוגרי תואר ראשון במקצועות הטיפוליים להמשך קריאה >

התוכנית החדשה בשיתוף משרד הבריאות: על התמכרויות וטראומה

עמרי גפן מראיין את שרון רנדליך
עמרי גפן בשיחה עם שרון רנדליך על תוכנית לימודים חדשה בשיתוף משרד הבריאות להכשרת יועצי התמכרויות וטראומה, ושואל את השאלות הכי מעניינות: למה התוכנית הזו חשובה דווקא בימים טרופים אלו? מהי זו תחלואה כפולה? איך ה - 7.10 שינה את חוקי המשחק? ולמה היום נדרשים יועצים דווקא בתחומים האלה? שרון מספרת על יתרונות המסלול אל מול אופציות אחרות ומסבירה את ההבדל בין יועצים, מאמנים ומטפלים וכן מי יכול וכדאי לו להרשם ולקחת חלק במסלול הכשרה כל כך משמעותי שיסייע לרבים שזקוקים לעזרה. להמשך קריאה >

על מנהיגות ואמון בארגונים בחברה האזרחית

עמרי גפן מראיין את אפרת שקד
אפרת שקד בשיחה עם עמרי גפן, על מנהיגות, השפעה, יחסים בין מגזרים ואמון. אפרת מביאה פרספקטיבה רחבה ועמוקה מתוך ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בארגונים עסקיים, חברתיים וציבוריים ומסע אישי מתמשך. שיחתם נוגעת בשאלות האימפקט של ארגוני החברה האזרחית, בשיתופיות ובאמון פנים ובין מגזרי. להמשך קריאה >

CCO: המקצוע החדש והמתפתח שיהפוך כל ארגון למוביל ורלוונטי

יהודה אטיאס מראיין את עמרי גפן
הפודקאסט המרתק הזה, עוסק הפעם באחד התחומים החדשים בישראל (ובעולם) בו תוכלו לשמוע את כל הפרטים על המקצוע שבימים אלה מתורגם מחזון למציאות – תפקיד ה-CCO החדש. בעידן בו תפקידים רבים יעלמו, אין ספק שתפקיד חדש ומשמעותי זה יזכה להכרה וצמיחה. התפקיד חיוני לא רק לעיתות משבר, אלא להתנהלות בעולם מורכב, החל מיצירת אימפקט חברתי ועד צמיחה עסקית - בתוך ובין ארגונים, קהילות ומגזרים. יהודה אטיאס מנכ"ל קבוצת גומא-גבים בשיחה מרתקת עם עמרי גפן, מנהל CCO ושותף בקבוצה. בשיחתם הם עוסקים במאפייניו הייחודיים של מנהל שיתופיות בארגון ובהכשרה – הראשונה בישראל (ובעולם) לתפקיד המשמעותי והרלבנטי לתקופה זו, עבור כל ארגון בכל מגזר. להמשך קריאה >

שיחה פתוחה ומרתקת על המהפכה במרחב הניהולי

עמרי גפן מראיין את טל רבן
עמרי גפן נפגש עם טל רבן שבעשור וחצי האחרונים היה מנכ"ל קוקה קולה, טרה וקימברלי קלארק ובשיחתם הפתוחה והמרתקת הם מדברים על תהליכי השינוי במרחבי הניהול והמנהיגות ועל השפעתה של התרבות הארגונית במיוחד בתקופה זו. עוד הם מדברים על איך וכמה זמן לוקח לעשות שינויים בתרבות ארגונית לאור השינויים שמתרחשים בעולם ועל חשיבות ניהול הממשקים ושיתופי פעולה בתוך הארגון ומחוצה לו. להאזנה לפרק היכנסו להמשך קריאה >

המפתח לשינוי: איך להתגבר על המחסומים העסקיים והאישיים בדרך להצלחה המקצועית

מאת: חן לוי קליין
כל עצמאי בעל עסק או יזם, מתמודד בשלב זה או אחר עם נושא של תקיעות בעסק. אנו לעיתים נתקלים בחוסר יכולת לראות את התמונה הגדולה ולהבחין בפתרונות שעומדים ממש לנגד עיננו. חן לוי קליין, מומחית לתהליכי שינוי והתפתחות משתפת אותנו במספר תובנות וכלים מעשיים לפריצת הדרך שתוביל אותנו ממצב של תקיעות העסק ועד להצלחה. להמשך קריאה >

מהו CCO? מתוך ספרו של עמרי גפן: “עוצמת השיתופיות – מאגו סיסטם לאקו סיסטם”

מאת: עמרי גפן, בהוצאת מטר
עמרי גפן, מומחה לתחומי השיתופיות והמו"מ ומחבר הספר "עוצמת השיתופיות מאגו סיסטם לאקו סיסטם" עונה בספרו על שאלות אלו בפרק 8 שמוקדש לתיאור מקצוע העתיד CCO או בשמו המלא Chief Collaboration Officer להמשך קריאה >

מקצוע העתיד: CCO – מנהל שיתופיות והזדמנויות בארגונים

מאת: מערכת האתר
ברגעים שבהם ההיסטוריה נכתבת מחדש, גם משמעויות חדשות מתהוות ותפקידים עכשוויים נולדים. נפגשנו עם עמרי גפן מוביל התוכנית הראשונה בישראל להכשרת מנהלי CCO או בהרחבה Chief Collaboration Officer ושאלנו אותו את כל מה שמנהלים צריכים לדעת להמשך קריאה >

מה תרצה להיות כשתהיה גדול

מאת: חן לוי קליין
תארו לכם שהייתם יכולים לחזור בזמן ולבחור במה הייתם רוצים לעסוק. האם הייתם בוחרים בתחום בו אתם עוסקים היום או אולי בחירה אחרת? חן לוי קליין, מאבחנת אישיות ומאמנת אישית ועסקית מדברת על שינויים ומה שחשוב לדעת על התהליך להמשך קריאה >

הסוד של הסרנדיפיטי: איך להפוך אקראיות להזדמנות

עמרי גפן מראיין את אסנת מירון
אסנת מירון ועמרי גפן, בשיחה על רשתיות וסרנדיפיטי. מה הן רשתות, ולא רשתות חברתיות המוכרות לנו, למה לארגונים כדאי להקים רשתות ומה הערך בכך, בעיקר בכל הקשור ליצירת אימפקט. איך ליצור ולתחזק רשתות? מה בין רשתות וסרנדיפיטי - האקראיות המבורכת, ומדוע לדבר עם זרים? ואיך מעצימים את ההשפעה שלנו בעולם בעזרת אקראיות הווייתית ומתוכננת. פרק מעניין ומסקרן במיוחד. להמשך קריאה >

איך לשמור על הזוגיות, האושר והתשוקה המינית בתקופת משבר ומלחמה

שרון רנדליך מראיינת את דנה ויינשטיין אורן
האם יכולה להיות תשוקה מינית בזמן מלחמה? מה הקשר בין טראומה למיניות, כיצד אוכלוסיות שונות מתמודדות עם שמירה על הזוגיות והקשר האינטימי, עם דגש על אנשי כוחות הביטחון ומילואימניקים. שרון רנדליך הזמינה לשיחה פתוחה את דנה ויינשטיין אורן לשיחה על כל מה שניתן לעשות כדי לשמר את התשוקה, גם ברמה האישית וגם ברמה הזוגית להמשך קריאה >

חרדה חברתית וטיפים להתמודדות

מאת: מערכת האתר
אחד הסוגים הנפוצים בעולם של חרדה הוא חרדה חברתית, וסוג זה יכול להופיע בגילים שונים ובקרב אוכלוסיות מגוונות. מהי חרדה חברתית וכיצד היא פוגעת באיכות חיינו? על כך נענה במאמר זה. להמשך קריאה >

רוצה ליצור איתנו קשר?

נשמח לחזור אלייך, רק צריך למלא פרטים    קורסים במכללה
    דילוג לתוכן